Warzywa i owoce stanowią podstawę codziennej diety. Powinny być one podstawą każdego z pięciu lekkich i smacznych posiłków, które nie tylko dostarczą wszystkich składników odżywczych, ale również pomogą utrzymać szczupłą sylwetkę. Warto wybierać warzywa od sprawdzonych, lokalnych dostawców zamiast kupować je w supermarkecie. Dlaczego?

Nie zawsze świeże

Produkty sprzedawane w supermarkecie mają trafić do szerokiego grona odbiorców, którymi są społeczności lokalne. Warzywa, które są dostarczane do sklepów zwykle pochodzą z dalekich zakątków świata, zatem ich droga od ziemi do sklepowej półki jest bardzo długa. Zazwyczaj jeszcze niedojrzałe warzywa transportowane są w specjalnych warunkach chłodniczych do kraju, gdzie następnie trafiają do konkretnych sklepów. Cała ta procedura powoduje, że warzywa mogą stracić większość cennych wartości odżywczych, a dodatkowo nie smakują tak, jak te prosto z pola. Oczywiście, w sklepach można znaleźć także produkty krajowe, jednak ich trasa do supermarketu wygląda podobnie. Dodatkowo nie zawsze mamy pewność, że warzywa, które dostępne są w supermarkecie są świeże, bowiem podstawowym celem sklepu jest sprzedaż i ograniczanie strat, a nie dostarczanie klientom warzyw najwyższej jakości.

Od rolnika z dostawą

Wiele gospodarstw rolnych przykłada coraz większą wagę do tego, w jakich warunkach hodowane są warzywa. Znakomita większość z nich utrzymuje jak najwyższą jakość warzyw, aby móc je sprzedawać jako warzywa bio. Żywność ekologiczna powinna być podstawą diety przede wszystkim dla:

  • małych dzieci,
  • osób schorowanych,
  • seniorów.

Te osoby muszą szczególnie uważać na to, co znajduje się na ich talerzach. Ponadto muszą one dostarczać organizmowi wszystkie potrzebne składniki mineralne. Niestety, nie każdy z nas ma czas na to, aby o poranku udać się na bazar i kupić świeże warzywa. Rozwiązaniem są ekologiczne warzywa z dostawą do domu, dzięki czemu nie tylko oszczędzamy czas, ale również zyskujemy pewność najwyższej jakości kupowanego pożywienia. Żywność ekologiczna od lokalnego dostawcy pokonuje najkrótszą z możliwych tras, zanim trafi na nasze talerze, dzięki czemu nie traci cennych składników odżywczych.

Wiele osób rezygnuje z zakupu ekologicznej żywności uważając, że za słowem bio lub eko kryje się wysoka cena. Tymczasem ceny warzyw ekologicznych są porównywalne do tych, które możemy znaleźć na sklepowej półce. Sklepy bowiem od każdego produktu pobierają marżę, która znacząco wpływa na wzrost ceny. Mając wybór, zdecydowanie lepiej postawić na ekologiczne warzywa od rolnika.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com